Müşteri Hizmetleri
Müşteri Hizmetleri Telefon
Ücretsiz Kargo
Kapıda Nakit Ödeme
Tekerlekli Paten
Pilates Seti
Boks Kum Torbası
Mekik Aleti
Terleme Eşofmanı

 

Dambıl Nedir ve Dambıl Çeşitleri

Dambıl Nedir ve Dambıl Çeşitleri, Dambıl Nedir ve Dambıl Çeşitleri, Dambıllar yan kısımları sabit veya vidalı ayarlanabilir olacak şekilde çeşitleri mevcuttur. Sabit ürünlerde daha çok kullanılan malzemeye göre vinly neopren gibi isimler alırlar.

Sabit ağırlığa sahip dambılların ağırlığı değiştirilemez. Bu tür dambıllar ağırlık plakası eklenmesine, ağırlıklarının arttırılmasına ya da azaltılmasına uygun değillerdir. Sabit ağırlıklı dambıllar kendi içinde kullanılan malzemesine ve kaplamasına göre çeşitlere ayrılırlar.

Kullanılan malzemesine göre dambılları ayırırsak, dambıllar genellikle demirden üretilir, çünkü demir ağır ve ucuz bir hammadde. Bazı dambıllar ise tamamen plastik türlerinden yapılmakta ve demir gibi metaller kullanılmamaktadır.

Kaplamalarına göre sabit ağırlıklı dambıllar, içlerinde demir ya da başka metal barındırmasına rağmen plastikle türevleriyle, kromla ya da alüminyumla kaplanmışlardır. Kromla kaplanan demir dambıllarda amaç daha güzel bir görünüş elde etmek ve demirin paslanmasını önlemektir.

Dambıl Çeşitleri

Dış kısmı plastikle kaplanan dambıllar vinly ya da neopren olarak adlandırılırlar. Özellikle neopren dambıllarda estetik amaç ön planda tutulmuştur ve kullanılan yumuşak ve hava alan malzeme nedi ile elden kayma yapmaz ve elleri terletmez. Piyasada satılan plastik kaplamalı dambılların içi metal yerine daha çok demir tozu ve kum ile doldurularak hazırlanır. Bu tarz dambıllarda ev kullanımı için gayet uygun modellerdir. 

En Çok Satılanlar Listesi